Keşifediyoruz, geliştiriyoruz ve hastalara ulaştırıyoruz.

Yaklaşık 100 yıldır kronik hastalıklarda karşılanamayan ihtiyaçlara yönelik -insülin kalemlerimiz gibi- ilaç ve ulaştırma yöntemleri geliştiriyoruz. 

Güncel durumda tedavilerimiz; diyabet, obezite, nadir kan ve endokrin hastalıklarıyla yaşayan milyonlarca hastaya fayda sağlıyor. 

Laboratuvarlarımızdan fabrikalarımıza yenilikçi biyolojik ilaçlar keşfediyor ve geliştiriyor, dünyanın dört bir yanındaki hastalarımıza ulaştırıyoruz.

Yüz milyonlarca insanı etkileyen ve öncelikli global sağlık sorunları arasında yer alan ciddi kronik hastalıklara odaklanıyoruz.

Yenilikçiliğimizi ticari başarı ile birleştirerek hastaların ve iş ortaklarımızın içgörülerini topluyor, cesur fikirleri hayat kurtaran koruyucu ilaçlara dönüştürüyoruz.

Kök hücre tedavileri dahil, yeni tedavi ve teknolojilere uzun vadeli yatırım yapıyor, medikal cihazlarla dijital sağlık çözümlerini sürekli geliştiriyoruz.

Kronik hastalıkla yaşayan kişilere düzgün bir bakım sağlanmazsa ya da hiç tedavi verilmezse, yaşamını tehdit eden ciddi komplikasyonlar geliştirme riski oluşturur. Diyabet açısından bu durum ampütasyonlara ve görme kaybına yol açabilir. Bazı örneklerde de komplikasyonlar ölümcül hale gelebilir.

Bu tip durumlarda en çok etkilenen ülkeler genellikle azgelişmiş ve düşük gelirli olan ülkelerdir. Medikal tedavinin maliyeti ve erişim zorlukları; bireyler, aileler ve hatta toplumlar için ezici bir yük oluşturabilir.

Uzun vadeli hedefimiz, ülkelerdeki ihtiyacı olan hastalar ve özellikle tip 1 diyabetle yaşayan, dünyanın bazı yerlerinde bakım ve ilaçlar olmadan kesin bir ölümle karşı karşıya kalacak çocuklar için uygun maliyetli diyabet bakımına erişim sunabilmektir.

Aynı zamanda kronik hastalıkların önlenebilmesi için de yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz, 2045 yılına kadar 100 milyondan fazla insanın tip 2 diyabet olmasını önlemektir. 

Diyabeti nasıl yendiğimizi görmek için tıklayın .

Raghu Ramaswamy ve Riyanka Dixit, Novo Nordisk Hindistan.