1923’te kurulan ve merkezi Danimarka’da, Kopenhag’ın hemen dışında bulunan global bir sağlık şirketiyiz.

Amacımız diyabet, obezite, nadir kan ve endokrin hastalıkları gibi diğer ciddi kronik hastalıkların üstesinden gelecek değişimi gerçekleştirebilmek.

Bunun için çığır açan bilimsel atılımlara öncülük ediyor, ilaçlarımıza erişimi arttırıyor ve tedavi sunduğumuz hastalıkları önleyerek, ileride ortadan kaldırabilmek için çalışıyoruz.

Dünyanın dört bir yanında bulunan 170 ülkede, 80 ofis ve 64,000’den fazla çalışanımızla ürünlerimizi hastalarımıza sunuyoruz.

Ciddi kronik hastalıklarla yaşayan insanlar için daha iyi tedaviler keşfetme amacı çevresinde birleşmiş ve bununla gurur duyan sağlık için yaşam bilimi şirketiyiz.

Çok dinamik bir sektörde çalışıyoruz. Tedavi ettiğimiz hastalıklar ve onlarla yaşayan kişiler hakkındaki bilimsel bilgilerimiz her geçen gün artıyor. Gelecekte başarıya erişebilmemiz için bugün geldiğimiz nokta ile yetinmiyor, araştırmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 

Farklı bakış açılarını yansıtabilmek için kişilerin deneysel yaklaşımını, çeşitlilik&katılımını arttırıyoruz.

Hep birlikte hayatları değiştiriyoruz.

Tip 2 diyabet ve obezite gibi ciddi kronik hastalıklarla yaşayan insan sayısının sürekli artmasının, şirketimizin başarılarını gölgelemesine izin vermeyeceğiz.

Kronik hastalıklarla yaşayan insanların çektiği acıları ve zorlukları üzülerek takip ediyoruz. Bazı ülkelerde, medikal bakımın veya ona ulaşabilmenin mali yükü, insanlar için ciddi sağlık komplikasyonları riski oluşturabiliyor.

Toplumlara diyabeti yenmeleri için yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz. Stratejimiz çok net: Tip 2 diyabet ile obezitenin önlenmesine hız vermek ve ülkelerdeki ihtiyacı olan topluluklar için erişilebilir, hesaplı bakım sağlayabilmek.

Başarımız; sunduğumuz çözümler ve bu çözümlerden faydalanan bireylerle, toplumların sağlık ve mutluluğuyla tanımlanacak.

Diyabeti yenme stratejimizle ilgili daha fazla bilgi için tıklayın

Tüm global üretim tesislerimizde %100 yenilenebilir enerji kullanan ilk ilaç şirketiyiz. Bununla gururlanıyor ve daha da geliştirmek için heyecan duyuyoruz.  

Sıfır İçin Döngüsel stratejimizle, tüm iş faaliyetlerimizde sıfır çevresel etki yaratma yolculuğuna çıkıyoruz.

Tedarik zincirimiz genelindeki çevresel etkiyi en aza indirmek için tedarikçilerimizle proaktif bir şekilde iş birliği yapacak, tüm operasyonlarımızdaki CO2 salımlarını azaltacak ve atıkları ortadan kaldırmak için ömrünü tamamlamış ürün sorununu çözeceğiz.

Sıfır etki yolculuğumuzu izleyin.

Yeni ilaç keşiflerini hızlandırmak üzere, dünya genelinde önde gelen üniversiteler ve biyoteknoloji şirketleriyle işbirliği yapıyoruz.

Her zaman birbirini tamamlayıcı olan, ortak ilgi alanlarımızın olduğu yeni iş ortaklıkları arıyor, yeni peptit ve protein analoglarını ve antikorları klinik öncesi araştırmalar için açık bir şekilde paylaşıyoruz.

Dünya genelindeki meraklı ve tutkulu bilim insanlarının, yüksek kalitede ve nitelikli bileşiklerimize kolay ve ücretsiz erişimini sağlıyoruz.

Hikâyemiz; iki küçük Danimarkalı şirkette, Kanadalı iki bilim insanının 1923 yılında henüz keşfettiği ve devrim niteliği taşıyan insülin ilacının üretilmesi ile başlıyor.

1989 yılında, bu iki Danimarkalı şirket birleşmeye karar verdiklerinde, Novo Nordisk’i kuruyorlar. Novo Nordisk de o günden bu yana; diyabet, obezite, hemofili ve büyüme hormonu tedavilerinde öncü olarak, sürekli ve hızla gelişmekte.

Novo Nordisk Tarzı, verdiğimiz her kararın gerisinde yatan bir dizi yol gösterici ilkeden oluşuyor.  Bizim kim olduğumuzu, nasıl çalıştığımızı ve neyi elde etmek istediğimizi tanımlarken, şirketimiz ve çalışanlarımız için net bir yön belirliyor. Sonuçta bu birbirimize ve dünya genelinde doldu dolu ve sağlıklı yaşamak için ürünlerimize güvenen milyonlarca hastaya verdiğimiz bir sözü oluşturuyor.

Danimarkalı kurucularımız, 1923 yılında diyabeti değiştirmek üzere bir yolculuğa çıktılar. Bugün binlerce çalışanımız, dünyanın dört bir yanında diyabeti ve diğer ciddi kronik hastalıkları değiştirecek bir tutkuyla, beceriyle ve adanmışlıkla çalışıyor.

  • Aktif olduğumuz tüm hastalık alanlarında lider olmayı hedefliyoruz.
  • En önemli katkımız yenilikçi biyolojik ilaçlar keşfedip geliştirerek, dünya genelindeki hastaların erişimine sunmak.
  • İşimizi büyütmek ve rekabetçi finansal sonuçlar elde etmek hastaların daha iyi birer yaşam sürmelerine yardımcı olurken, hissedarlarımıza iyi getiriler sunuyor ve içinde yaşadığımız toplumlara katkı sağlıyor.
  • İş felsefemiz finansal, sosyal ve çevresel etkenleri dengelemeye dayanıyor. Biz buna “Temel Üçgen Prensibi" diyoruz.
  • Açık, dürüst, iddialı ve sorumluluk sahibiyiz. Herkese saygılı davranırız.
  • Çalışanlarımıza potansiyellerini gerçekleştirme fırsatı sunarız.
  • Kaliteden ve iş ahlâkından asla ödün vermeyiz.

Her gün zor kararlar vermek durumunda kalabiliyor, her zaman uzun vadede hastalarımız, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için en iyi olanı gözetiyoruz.

Bu bizim yolumuz. Bu Novo Nordisk Tarzı.

Novo Nordisk'te çalışmak hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.