Çevreyle ilgili aşılması gereken sorunlar, hiçbir zaman bugünkünden daha kritik veya daha acil olmamıştı.

Artan tüketim, sanayileşme ve kentleşme, yalnızca içinde yaşadığımız çevrenin sürdürülebilirliğini değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki insanların sağlığını da tehdit ediyor. 

İlaç üretmek için her yıl milyarlarca litre su ve büyük miktarlarda enerji ve kaynak kullanıyoruz. CO2  emisyonlarımız özellikle ulaşımda artmaya devam ediyor.

Yüz milyonlarca flakonu ve enjeksiyon kalemini ihtiyacı olan insanlara dağıtıyoruz ve hayat kurtaran tedavilerimize olan talep git gide artıyor. Ürünlerimiz yüksek kaliteli malzemelerden yapılmasına karşın, kullanım sonrasında bunların çoğu kendini çöp sahalarında bulur.

Bu durum bizi; iklim değişikliği, su ve kaynak kıtlığı, kirlilik ve plastik atık gibi en büyük çevresel sorunlarla mücadelenin en ön saflarına koyuyor.

Öncülük etmek ve değişimin ön saflarında yer almak için çevresel sorunların çözümü konusunda cesur, geniş ölçekli ve şirket çapında bir yaklaşım benimsedik.

Sıfır çevresel olumsuz etkiye ulaşma arzusuyla yeni bir çevresel strateji benimsedik.

Stratejimiz geri dönüştürülebilen veya yeniden kullanılabilen ürünleri tasarlamak için yeni yollar bulmamızı sağlıyor. Bunun yanında tüketim ve atıkları en aza indirmek için işimizi yeniden şekillendirmemizi ve hedefimizi paylaşan tedarikçilerle çalışmamızı gerektiriyor.

Sıfır çevresel etki için ilk adımları atıyoruz. Ancak her zaman daha fazlasını yapmanın yeni yollarını arıyoruz. İşimizi, ürünlerimizi ve materyallerimizi kullanımda tutan döngüsel bir düşünce yapısı benimsediğimizde, yanıtların kendiliğinden geleceğine inanıyoruz. 

Şehirler hem iklim değişikliği hem de tip 2 diyabete karşı mücadeleyi kazanmak için bir fırsattır. Her ikisinde de küresel ısınma ve yükselen hastalık oranlarını artıran benzer insan davranışları gözlemlenmektedir.

Bugün, eğitim ve yerinde müdahaleler yoluyla hastalıkların önlenmesini üst noktalara taşımak için dünya genelinde 25 büyük şehirdeki ortaklarla iş birliği yapıyoruz. 

Bu ortaklıklar, Diyabeti Değiştiren Şehirler programımızın bir parçasıdır. 2015 yılından bu yana, Diyabeti Değiştiren Şehirler başlı başına sosyal bir hareket haline gelerek, tip 2 diyabetin artan sorunlarının üstesinden gelme ve daha sağlıklı ortamlar oluşturma çabasında olan birden fazla paydaşı harekete geçirdi.

Şehir sağlığını ve refahını nasıl iyileştirdiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.