Kişisel verilerinizi işlemekten sorumlu şirket:

Novo Nordisk A/S
Novo Allé
2880 Bagsværd
CVR numarası 24256790
+45 4444 8888
privacy@novonordisk.com

Kişisel verilerinizi nasıl işlediğimizle ilgili sorularınız veya endişeleriniz için her zaman Novo Nordisk veya Novo Nordisk Veri Koruma Görevlisi ile  privacy@novonordisk.com  adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bu Gizlilik Metni, Novo Nordisk A/S veya bağlı kuruluşlarından birinde, kariyer arayışı ve bir iş başvurusu ile bağlantılı olarak çevrimiçi işe alım sistemimiz aracılığıyla topladığımız tüm bilgilerle bağlantılı Novo Nordisk'in uygulamalarını açıklamaktadır.

Lütfen bu metni dikkatlice okuyun ve aşağıdaki kabul et düğmesine tıklayarak koşullarını kabul ettiğinizi belirtin (“Yukarıdaki koşulları anlıyor ve kabul ediyorum”). Kişisel verilerinizi, aşağıdaki kabul et düğmesine tıklandığında, verdiğiniz onaya dayalı olarak işleriz.

Novo Nordisk, işe alım sürecinin bir parçası olarak sizin tarafınızdan gönderilen kişisel verileri toplar. Kişisel veriler Polonya'da harici olarak barındırılan bir veri tabanında tutulur.

Ayrıca, aşağıdaki amaçlar için gerekli olması halinde kişisel verileriniz, ürün ve hizmet sağlayan üçüncü taraflara (potansiyel çalışan tarama ve mülakat yapma konusunda Novo Nordisk'e yardımcı olan kurumlar gibi) BT sistemi tedarikçilerine ve yasanın gerektirmesi halinde düzenleyici makamlara aktarılabilir.

Kişisel veriler ayrıca manuel formda ve diğer dâhili bilgisayar sistemlerinde tutulur. Kişisel veriler, tarafınızdan gönderilen tüm bilgileri içerir.

Kişisel verileriniz işe alım amacıyla kullanılacaktır ve bu bağlamda ikamet ettiğiniz ülkeden farklı bir ülkede bulunan Novo Nordisk iştiraklerine aktarılabilir. Kişisel veriler yalnızca aşağıda açıklandığı şekilde değerlendirilecektir.

Yukarıda Bölüm 3'te açıklanan amaçlar doğrultusunda aşağıdaki kişisel veri türlerini işleyebiliriz:

  • İletişim bilgileri (ad, e-mail adresi, ülke)
  • Profesyonel deneyim süresi
  • İlgi alanları/konumları

Novo Nordisk fırsat eşitliği sunan bir işverendir ve istihdamla ilgili tüm kararları tamamen liyakat ve nitelikler temelinde verir. Sonuç olarak; ırkınız veya etnik kökeniniz, dininiz veya inancınız, siyasi görüşleriniz veya cinsel yöneliminiz veya sendika üyeliğiniz hakkında bilgi vermemelisiniz. Lütfen sosyal güvenlik numaranızı da dahil etmeyin.

Bize kişisel verilerinizi vermeniz gerekmemektedir. Ancak, kişisel verilerinizi sağlamazsanız, İş Bulma Aracına profiliniz kaydedilemez.

Kişisel verileriniz yalnızca aşağıdaki durumlarda açıklanacaktır:

Kişisel veriler, yukarıda listelenen amaçlar için gerekli olduğu ölçüde, ikamet ettiğiniz ülkeden farklı veri gizliliği, koruma yasa ve yönetmeliklerine sahip olabilecek AB dışındaki ülkelerde bulunan bağlı kuruluşlar dahil olmak üzere, Novo Nordisk'in dünya genelindeki bağlı kuruluşlarına açıklanacaktır. 

Kişisel veriler yasaların izin verdiği ve gerektirdiği ölçüde kamu yetkililerine ve kolluk kuvvetlerine açıklanabilir. 

Bu tür aktarımlar durumunda, kişisel verilerinizi hangi ülkenin verisinin aktarıldığına bağlı olarak korumak için yasanın gerektirdiği şekilde aşağıdaki önlemleri alırız:

  • Aktarım, Novo Nordisk'in  https://www.novonordisk.com/about-novo-nordisk/corporate-governance/personal-data-protection.html adresinde mevcut olan Bağlayıcı Kurumsal Kuralları kapsamındaki bir Novo Nordisk kuruluşuna yapılır.  
  • AB Komisyonu, hedef ülkelerin kişisel verileri yeterli düzeyde koruduğunu kabul eder.
  • Kişisel Verilerin Üçüncü Ülkelere Aktarımı için AB Komisyonları Standart Sözleşme Hükümlerini imzaladık. Madde 1’de açıklanan şekilde bizimle iletişime geçerek Hükümlerin bir kopyasını alabilirsiniz;

Sizden doğru ve güncel bilgiler vermenizi rica ediyor, kişisel verilerinizi düzenli olarak güncellemenizi tavsiye ediyoruz. İstediğiniz zaman İş Bulma Aracı hizmetini inceleyebilir, değiştirebilir veya  aboneliğinizi iptal edebilirsiniz .

Novo Nordisk, 3 yıl sonra aktif olmayan (gönderilen e-maillerde linke tıklama olmaması durumunda) İş Bulma Aracı abonelerinin bilgilerini silecektir.

Sakladığımız ve işlediğimiz kişisel veriler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve geçerli yasalar uyarınca bu hakka sahip olduğunuz ölçüde, kişisel verilerinizin bir kopyasını yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilir bir formatta alabilirsiniz. Ayrıca, kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz edebilir veya kişisel verilerinizin düzeltilmesini talep edebilirsiniz. Bunun dışında, kişisel verilerinizin işlenmesine verdiğiniz onayı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

Haklarınızdan birini veya daha fazlasını kullanmak isterseniz, lütfen yukarıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçin.

Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında herhangi bir şikayetiniz olursa, ülkenizdeki Veri Koruma Kurumu ile iletişime geçebilirsiniz, ör. Danimarka vatandaşıysanız, bu Danimarka Veri Koruma Kurumu olacaktır.

Kişisel verileriniz şirket içi amaçlarla anonim şekilde tutulan istatistikler için kullanılabilir ve bu durumda bilgiler toplu olarak kullanılacaktır. Tüm kişisel veriler anonimleştirilecektir.