95 yıldır dünyayı değiştiriyoruz

Bugün tanıdığımız Novo Nordisk’in ardında 95 yıllık tarihe yayılan heyecan verici bir hikaye yatmaktadır. Hikayemiz, 1923 yılında kurulan Nordisk Insulinlaboratorium ve 1925 yılında kurulan Novo Terapeutisk Laboratorium adlı iki küçük Danimarka firmasının Kanadalı bilim adamları tarafından yeni keşfedilen, devrim niteliğindeki yeni insülin ilacını üretmesiyle başlar.

Novo Nordisk Tarihçe

Geçmişten güç alıyor, geleceğe bakıyoruz

İlk faaliyete geçtikleri günden itibaren Nordisk ve Novo firmalarının her ikisi de diyabetlilerin yararlanacağı ürünler geliştirmeye odaklanırlar. Kendi aralarında yoğun rekabet içerisinde olan bu iki firma alanlarının en iyi firmaları olur. Sonunda 1989 yılında birleşme kararı alarak, o tarihten bu yana diyabet tedavisi, hemofili tedavisi, büyüme hormonu tedavisi ve hormon replasman tedavisi alanlarında lider pozisyona sahip olan ve süratle büyümeye devam eden Novo Nordisk’i oluştururlar. 

Günümüzde Novo Nordisk Tarzı; hastalar, çalışanlar, toplum ve yatırımcılar için sorumluluk taşımaktadır. 

Gelecekte de Novo Nordisk’in kurucularının mirasını ileri taşımaya ve diyabeti değiştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Geçmişimiz bize bunun yapılabileceğini göstermektedir.

Kurucular

Novo Nordisk kurucuları


Kurucular hakkında:
August ve Marie Krogh, Hans Christian Hagedorn, August Kongsted ve Harald & Thorvald Pedersen.

Kurucular