Changing Haemophilia®

Changing Haemophilia, Novo Nordisk’in hemofili bakımı alanında ilacın ötesinde karşılanmamış ihtiyaçlara yanıt verme taahhüdüdür. 

Hemofili nadir ve ciddi bir hastalıktır

Hemofili, dünya genelinde yaklaşık her 10 bin kişiden 1’ini etkileyen, nadir ve ciddi bir hastalıktır. Hemofili bulunan pek çok kişi hala tanı almamıştır veya yeterli tedaviyi alamamaktadır. Tedavi edildiğinde bile kişi, başlıca eklemlerde kanama nedeniyle kronik ağrı şikayeti yaşabilmekte ve hareket kabiliyeti sınırlanabilmekte, yeterince veya hiç tedavi edilmediği taktirde genç yaşta ölüm riski bulunmaktadır. 

Hemofilide değişime yön veriyoruz

90 yıldan uzun süre önce Novo Nordisk’in kurulmasından bu yana kronik hastalıkları yenebilmek için değişime yön veriyoruz. Otuz yılı aşkın bir süredir tanı, tedavi ve bakımın iyileştirilmesine verdiğimiz destek yoluyla insanların yaşamlarının iyileştirilmesi de buna dahildir.

Asıl katkımız

Sağladığımız asıl katkı, hemofili ve diğer nadir kanama bozuklukları bulunan insanlar için etkili ve güvenli ilaçlar keşfetmek ve geliştirmektir. Geniş ve yenilikçi bir ürün yelpazesi sunuyoruz ve zengin araştırma/geliştirme portföyümüz bizi gelecek nesil ilaçların keşfedilmesinde ön saflarda konumlandırıyor.

İlacın ötesinde karşılanmamış ihtiyaçlara yanıt veriyoruz

Ancak, hemofiliyi gerçek anlamda değiştirebilmek için doğru ilacı sunmaktan fazlasını yapmamız gerekiyor. Changing Haemophilia® taahhüdümüzle, hemofili alanında karşılanmamış ihtiyaçlara yanıt vermeyi hedefliyoruz. Toplum içinden ortaklarımızla birlikte tanı ve farklı disiplinleri içine alan bakımı savunuyor ve bunlara erişimi artırmaya çaba gösteriyoruz. Hemofilililer için esenliğe daha güçlü odaklanılmasını da içine alan, daha iyi müşterek sağlık ve hareket kabiliyetini hedefliyoruz.

Tüm hemofilililerin tanı aldığı ve olabildiğince az sınırlamayla yaşamlarını sürdürebildiği bir gelecek için çalışıyoruz. 

Changing Haemophilia® programının üç odak noktası:

 

Novo Nordisk’in hemofili taahhüdü hakkında daha fazla bilgi edinmek için videomuzu seyredin: