Değişimi Sürdürmek

Novo Nordisk Hikayesi Hindistan’da Varanasi’nin gürültülü trafiğinde, Güney Carolina’nın dışındaki ışıl ışıl bir okyanusta, Danimarka’daki sessiz bir ormanda; çalışanlarımızın babaları, kızları ve oğulları sayesinde ortaya çıkıyor.

Videoyu izleyerek diyabet ve diğer ciddi kronik rahatsızlıklar ile yaşayan insanlar için değişimi nasıl sürdürdüğümüzü görebilirsiniz.

 

Novo Nordisk hakkında

Novo Nordisk olarak diyabetle mücadele ve diğer ciddi kronik hastalıkların önlenmesinde değişime yöne veriyoruz.

Novo Nordisk diyabet tedavisi alanında 95 yıllık yenilikçilik geçmişine ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketidir. Kazanılan bu tecrübe ile Novo Nordisk, diğer ciddi kronik hastalıklardan olan hemofili, büyüme hormonu eksikliği ve obezite ile mücadele de hastalara yardımcı olmaktadır.

Genel merkezi Danimarka’da bulunan ve 80 ülkede yaklaşık 42,700 çalışanıyla faaliyet gösteren Novo Nordisk’in ürünleri 170’in üzerinde ülkede hastaların hizmetine sunulmaktadır.

 


Şirket kültürümüz

Novo Nordisk Tarzı, kim olduğumuzu, nereye ulaşmak istediğimizi ve şirketimizi oluşturan değerleri açıklamaktadır. Her çalışan Novo Nordisk Tarzı’na uygun hareket etmeli ve bunun pratikte ne anlama geldiğini meslektaşlarının anlamasına yardımcı olmalıdır.

Novo Nordisk Tarzı

 


İnsanlara yardım etme tutkusu

Novo Nordisk’in ardında 95 yıllık bir zamana uzanan heyecan verici bir hikaye yatmaktadır.

Hikaye, Kopenhag Üniversitesi'nde görev yapmakta olan Nobel Ödüllü profesör August Krogh'un devrim niteliği taşıyan ve insülin adı verilen yeni bir preparatı üretmek için çalışmasıyla başlamıştır.

Novo Nordisk tarihçesi


Yönetim Prensibimiz

Novo Nordisk, “Temel Üçgen” prensibi ile yönetilmektedir. Bu, yaptığımız işi finansal, sosyal ve çevresel performansımızı karşılayacak şekilde yönettiğimiz anlamına gelmektedir. Şirket içerisindeki kararların alınmasında Temel Üçgen prensibi bir mercek görevi görmektedir.

Stratejik olarak şirketin sürdürülebilirliğine olan adanmışlığımız, paydaşların bağlılığı ve sürdürülebilir olarak yüksek seyreden performansı ile şirketimizi bugünün ortamında merkezde bulunan lider bir oyuncu haline getirmiştir.

2018 yılında Novo Nordisk, Global RepTrack ® Top 100 en itibarlı 100 şirket endeksinde yer alan beş ilaç şirketinden biri olmuştur.


Rakamlarla Novo Nordisk

Genel Merkez
Danimarka

Global
79 ülkede faaliyette

İş gücü
Yaklaşık 42,700 çalışan

Terapötik ürün alanları:

Diyabet tedavisi

Hemofili tedavisi

Büyüme hormonu tedavisi

Hormon replasman tedavisi
 

İletişim

Novo Nordisk
İstanbul Ofis:

Nispetiye Cad. Akmerkez E-3 Blok Kat:7 Etiler/İstanbul


Tel : +90 212 3854040
Faks : +90 212 2822120